Словник термінів
Артикул (каталоговий номер)- тип або рід виробу, товару, а також його цифрове або буквене позначення для кодування. Нині більше використовується як позначення марки, різновиду товару чи його коду, використовуваного в організацію обліку товарів.
Вкладка – елемент керування, який дозволяє компонувати реквізити екранних форм групи, для зручності перегляду та роботи з ними. За допомогою вкладок екранна форма розбивається на сторінки. Доступ до кожної «сторінки» здійснюється натисканням її заголовок. Приклад вкладок документу Наряд-замовлення: Табличная частина, Додатково, Рекомендації, Графік оплат, Підписи.
Дебіторська заборгованість – сума боргів, яку винні інші підприємства, установи, компанії та громадяни вашому підприємству/підприємцю чи фірмі. Дебіторська заборгованість виникає у разі, якщо послугу (або товар) продано, а кошти не отримано. Як правило, покупцем не надається будь-якого письмового підтвердження заборгованості за винятком підпису про приймання товару на товаросупровідному документі.
Документи – призначені для зберігання інформації про всі події, що відбуваються на підприємстві та мають сенс із погляду економіки. За допомогою документів відображаються платежі з розрахункового рахунку та операції з каси, кадрові переміщення співробітників та рухи товарів тощо, а також інші події. Типовими прикладами документів є платіжне доручення, рахунок, прибуткова накладна, видаткова накладна, прибутковий касовий ордер. Кожен документ призначений для відображення свого типу подій, що визначає його структуру та властивості.
Документ-підстава – механізм 1С:Підприємство, який дозволяє організовувати ієрархію документів , посилаючись з підлеглих документів на батьківські реквізити.
Каса підзвіту – віртуальний рахунок, у якому враховуються кошти, видані співробітникам підприємства під звіт, для операцій із готівкою.
Контрагент – (лат. contrahens – договірний; contra проти + agens діючі) – одна із сторін договору у цивільно-правових відносинах; особа або установа, яка прийняла на себе ті чи інші зобов'язання за договором; кожна із сторін у договорі по відношенню один до одного.
Кредиторська заборгованість – сума боргів вашого підприємства/підприємця чи фірми перед іншими підприємствами, підприємцями, установами, громадянами, яку ви зобов'язаний погасити. Кредиторська заборгованість виникає, якщо дата надходження послуг (робіт, товарів, матеріалів тощо) не збігається з датою їх фактичної оплати.
Номенклатура - 1) сукупність асортиментних груп товарів та товарних одиниць, представлених на певних ринках, що пропонуються до продажу; 2) перелік продукції, виробленої для підприємства; структура виробничої програми; 3) систематизований перелік матеріалів, конструкцій та деталей, що використовуються на виробництві, в якому кожному найменуванню матеріалу умовно присвоєно постійне цифрове, буквене або буквено-цифрове позначення, так званий номенклатурний номер; 4) структурований перелік виконуваних робіт, операцій; 5) необоротні активи підприємства, інвентар, устаткування тощо.
Нормо-година – нормативна година – це той обсяг роботи, який має бути виконаний за 1 годину за нормативної ефективності. Є одиницею роботи, а чи не часу. Поняття нормо-години вводиться до розрахунку вартості типових операцій.
Звіти – використовуються отримання зведеної інформації виходячи з даних, введених у системі. Зазвичай звіт містить алгоритми отримання та обробки інформації, форми, за допомогою яких організується інтерфейс для введення параметрів алгоритмів та подання результатів їх роботи, а також макети, що використовуються для виведення результатів виконання алгоритму в табличний документ, з наступним друком на папері або для передачі в електронному за межі системи.
Партія товару - однорідний товар, що надійшов одним прибутковим документом. Допускається вважати однією партією товари одного найменування, що надійшли одночасно одним прибутковим документам одного постачальника за ціною.
Довідники – для роботи з постійною та умовно постійною інформацією з деякою кількістю значень у системі використовуються об'єкти типу "Довідник". Зазвичай довідниками є списки матеріалів, товарів, організацій, валют, співробітників та ін. Назва та структура кожного конкретного довідника визначається за його створення. Крім коду та найменування, механізм роботи з довідниками дозволяє створювати набір реквізитів для зберігання будь-якої додаткової інформації про елемент довідника.
СТО – станція технічного обслуговування.
ТМЦ – Товарно-матеріальні цінності – частина матеріального майна підприємства, що має вартість, що знаходиться у власності організації та належить до її оборотних засобів. До ТМЦ відносяться: запаси сировини та матеріалів, запасні частини для ремонту обладнання та його експлуатації, напівфабрикати, паливо, незавершене виробництво, залишки готової продукції, конторські матеріали, приладдя та ін.
Товарний кредит – це товари, що передаються резидентом чи нерезидентом у власність юридичним чи фізичним особам за умов угоди, що передбачає відстрочку остаточного розрахунку визначений термін і під відсоток.
CSV – текстовий формат, призначений для представлення табличних даних (наприклад, перетворений файл Excel). Кожен рядок файлу – це один рядок таблиці. Розділювачем значень колонок є символ: кома або крапка з комою ( , або ; ).
FIFO, LIFO, По середньому – методи розрахунку собівартості товарно-матеріальних цінностей, списуваних під час продажу, виробництві чи виконанні работ. FIFO (First In, First Out) - метод бухгалтерського обліку ТМЦ, відповідно до якого ТМЦ, поставлені на облік першими вибувають з обліку теж першими. LIFO (Last In, First Out) - метод, відповідно до якого, ТМЦ, які були поставлені на облік останніми, з обліку вибувають першими. За середнім – списання ТМЦ за їхньою середньою вартістю.
OEM -номер (Original Equipment Market) - "оригінальний ринковий номер виробу", крос-номер, крос-код; номер, що присвоюється заводом-виробником деталі чи запчастини.
PDI - передпродажна підготовка автомобіля.
URL - (англ. URL - Uniform Resource Locator) - одноманітний локатор (визначник місцезнаходження) ресурсу.
VIN код – це унікальний ідентифікаційний номер автомобіля, який присвоюється кожному автомобілю заводом-виробником під час випуску машини з конвеєра. VIN-код почали надавати починаючи з 1980 р. Формат VIN-кодів автомобілів описується в стандарті ISO 3779, який був прийнятий у США та Канаді в 1977 р. Цього стандарту дотримується і переважна більшість європейських виробників.