Залишки товарів та Постачання товарів
Для отримання відомостей про залишки та рух товарів, у тому числі на складах, передбачено звіт Залишки товарів . Звіт формується на поточну дату або за цей період. Користувач системи може обмежити набір даних звіту певними реквізитами. Наприклад, показати залишки товарів тільки за певним складом та товарною групою. Якщо є необхідність отримати відомості відразу за декількома певними товарами, категоріями та складами, то можна скористатися механізмом “Множинний відбір” (покажчик №1). Для цього необхідно заповнити необхідні параметри на відповідній вкладці екранної форми.
Основний параметр - "Вид звіту" (покажчик №2), перерахування, що визначає набір даних про товари, що надаються користувачеві.
- Рухи – виведення кількісних залишків початку зазначеного періоду, прихід, витрата і залишки наприкінці періоду.
- Рухи із собівартістю – те саме, що й у попередньому звіті, з додаванням відомостей про вартість товарів (зазначається середньозважена собівартість товарів із ПДВ).
- Залишки - Виведення кількісних залишків на кінець зазначеного періоду, з розбивкою по складах. При цьому можна обмежити перелік товарів, наприклад, з урахуванням мінімально допустимих залишків, резервів, наявності і т.д.
- Залишки з собівартістю – те саме, що й у попередньому звіті, з додаванням відомостей про вартість товарів (зазначається середньозважена собівартість товарів із ПДВ).
- Вартість товарів на складах – те саме, що й у попередньому звіті, з розбивкою за складами, зазначенням облікових цін (середньозважена собівартість товарів з ПДВ) та ціни, що визначається користувачем (закупівельною, роздрібною тощо).
- Спрощені залишки - Виведення залишків товарів без розбивки по складах, з можливістю вказівки різних категорій цін на товари.
Група елементів управління “Деталізація” (покажчик №3) визначає, які дані про залишки та рух товарів будуть представлені у звіті, яким чином вони будуть згруповані.
Також можливе угруповання на підприємствах – ознака “Деталізація по всіх фірмах”.
Параметр “Виводити лише з рухами” (покажчик №4) – визначає, чи потрібно включати до звіту відомості про товари, за якими не було руху (операцій приходу/витрати) за вказаний період, чиї залишки за цей період не змінювалися.
Група елементів керування “Види номенклатури” дозволяє додатково обмежити набір даних лише певними видами номенклатури, наприклад, виводити залишки та рух лише за матеріалами (вид номенклатури є реквізитом довідника Номенклатура).
При формуванні звітів видів: “Руху” та “Руху з собівартістю”, система виводить дані не лише по товарах на складах, а й по товарах, які були переміщені в цех. Отримати інформацію про постачання товарів за вказаний період можна за допомогою звіту Постачання товарів:
Користувач системи може обмежити набір даних звіту певними реквізитами. Наприклад, отримати інформацію про поставках лише певної групи товарів чи певний склад. Якщо є необхідність отримати відомості відразу за декількома вибраними товарами та постачальниками, то можна скористатися механізмом «множинний відбір» на вкладці екранної форми.
Група елементів керування "Деталізація" визначає набір відомостей про поставки, які будуть представлені у звіті. Реалізовано можливість підбиття підсумків щодо постачальників та деталізація поставок за документами.
Також передбачено можливість угруповання відомостей про поставки по місяцях. Порядок виведення записів у звіті визначається за допомогою групи перемикачів “Сортування” («За назвою» та «За каталожним номером»).
Група елементів керування “Види номенклатури” дозволяє додатково обмежити набір даних лише певними видами номенклатури, наприклад виключити зі звіту відомості про матеріали та аксесуари.
Не виводити рядки без оборотів у період – дозволяє виключити зі звіту ті поставки, товари у тому числі брали участь у обороті (їх залишки змінювалися за зазначений период).
Не виводити рядки без кінцевого залишку – дозволяє виключити зі звіту поставки, партії за якими витрачені повністю, залишки по цих партіях нульові.