Взаєморозрахунки

Цей звіт дозволяє отримати відомості про взаєморозрахунки з контрагентами , розмір дебіторської / кредиторської заборгованості та їх зміну за вказаний період. Група перемикачів «Тип звіту» визначає види господарських операцій, які будуть аналізуватись при складанні звіту (покажчик №1 на малюнку): «загальні взаєморозрахунки» – аналіз усіх операцій у системі; «по постачальникам» – операції постачання ТМЦ ; «по покупцям» – реалізація товарів та послуг, робота СТО ; "по підзвітникам" - операції з підзвітними особами. Користувач може обмежити набір даних звіту певними реквізитами. Наприклад, вибрати певний напрямок діяльності підприємства чи категорію контрагентів. За допомогою вкладки «Множинний відбір» (покажчик №2 на малюнку) можна отримати звіт про стан взаєморозрахунків із кількома певними контрагентами. Група елементів управління «Деталізація» (покажчик №3 на малюнку) визначає те, які відомості про взаєморозрахунки будуть представлені у звіті та в якому порядку вони будуть згруповані. Кожен наступний рівень деталізації включає попередній. Наприклад: обравши рівень деталізації « За договорами », користувач отримає відомості про взаєморозрахунки, деталізовані за контрагентами та валютою взаєморозрахунків, а найнижчим (останнім) рівнем деталізації будуть відомості про договори, на які ці взаєморозрахунки віднесені. Група елементів управління «Параметри формування» (покажчик №4 малюнку) визначає набір додаткових параметрів формування звіту:

  • Валюта звіту – визначає валюту, у якій буде представлено суми у звіті. У системі передбачено можливість проведення взаєморозрахунків із контрагентами у різних валютах. Накопичення відомостей про дебіторську/кредиторську заборгованість здійснюється у валюті первинного документа. При цьому у звіт « Взаєморозрахунки » підсумкова заборгованість в іноземній валюті за контрагентом на вибір користувача виводиться за курсом кредитного документа або на кінцеву дату звіту згідно з даними довідника « Валюти » .
  • Використовувати курс валют на кінцеву дату звіту – незалежно від курсу валют за кредитними документами, заборгованість за документами у валюті формується за курсом на кінцеву дату звіту згідно з довідником «Валюти»
  • Не виводити контрагентів із нульовими залишками взаєморозрахунків – визначає, чи потрібно у звіті виводити відомості про контрагентів, які мають за період формування звіту обороти, але розміри дебіторської/кредиторської заборгованості яких дорівнюють нулю
  • Згортати підсумок за контрагентами – визначає, чи виводити суми взаємних заборгованостей двома цифрами – наш борг і борг контрагента в окремих стовпцях звіту (прапорець знятий), або однією результуючою сумою (прапорець встановлений)

При налаштуваннях за умовчанням ( «Загальні взаєморозрахунки » , угруповання за фірмою, деталізація за документами товарного кредиту) без будь-якого відбору та без вказівки параметрів формування в результаті формування звіту будуть виведені суми дебіторської та кредиторської заборгованості у розрізі контрагентів за вибраний період по всіх фірмах у складі організації з угрупуванням кредитних документів.