Прибутковий касовий ордер

Прибутковий касовий ордер (ПКО) – це первинний документ, яким оформляється надходження коштів у касу підприємства. Робота з прибутковими касовими ордерами ведеться у підсистемі «Фінанси». При натисканні посилання "Прибуткові касові" на екрані відкривається вікно зі списком збережених раніше прибуткових касових ордерів. У документі вказується каса підприємства , до якої надходять кошти, платник (довідник «Контрагенти» ), валюта платежу, інформація про обмінний курс, документ заснування (група «Підстава») та інше. Значення реквізиту «Каси» вибирається зі списку значень кас з довідника «Наші грошові рахунки» . Значенням реквізиту «Контрагент» є назва підприємства або ПІБ фізичної особи, від якої до каси надійшли готівка. Необхідне значення вводиться наступним чином: у полі значення слід натиснути клавішу F4 або кнопку вибору, потім у вікні, вміст якого формується в довіднику контрагентів, встановити курсор на необхідну позицію. Рекомендація: для організації обліку операцій з переміщення готівки між своїми підприємствами може використовуватися службовий контрагент «Готівки ». Реквізит «Вид операції» – перерахування видів операцій, що проводяться з готівкою:

  • Оплата – оплата товарів/послуг
  • Передплата – попередня оплата товарів/послуг
  • Повернення – повернення до каси підприємства коштів, раніше виданих та оформлених відповідним первинним документом (наприклад, "Видатковим касовим ордером" ). Документом-підставою (група реквізитів «Підстава»), у разі повернення, має бути лише той первинний документ, яким оформлявся первісний платіж
  • Переміщення – переміщення готівки між касами одного підприємства
  • Зняття готівки – переміщення грошей з безготівкового розрахункового рахунку (у банку) до каси підприємства
  • Повернення підзвіту – повернення до каси раніше виданих підзвітній особі коштів

Сума готівкових коштів, надходження яких до каси підприємства оформляється цим документом, зазначається у полі реквізиту «Сума з ПДВ». Необхідне значення можна ввести вручну, а можна вказати за допомогою калькулятора, що відкривається на кнопці вибору.

Реквізит «Режим оплати» – перерахування , яке дозволяє визначити характер віднесення на взаєморозрахунки з постачальниками/покупцями одержаних/сплачених коштів:

  • Авторозподіл – сума, зазначена в даному касовому ордері, буде автоматично розподілена між первинними документами, що відображали події виникнення дебіторської та кредиторської заборгованості , у порядку появи цих документів (за методом FIFO, тобто першими будуть «погашені» документи, створені раніше) .
  • За конкретним документом – суму буде віднесено на певний документ-підставу, зазначений у відповідному полі групи реквізитів «Підстава».
  • Не відносити на взаєморозрахунки – касові ордери з таким режимом оплати не викличуть жодних рухів щодо взаєморозрахунків із постачальниками/покупцями під час свого проведення.

Група реквізитів « Заснування » включає Документ і Договір . Значення реквізиту Документ вибирається у вікні списку розрахункових документів за вибраним договором, який викликається натисканням кнопки вибору. При заповненні реквізиту Договір указується номер договору з обраним раніше контрагентом, відповідно до якого до каси підприємства надійшли готівка за цим документом. Попередньо цей договір має бути внесений до довідника договорів контрагентів. Щоб вказати договір необхідно натиснути кнопку вибору і вибрати у вікні договір.

Ознаку "Не вивантажувати" слід застосувати, якщо документ потрібно виключити з обміну даними з BAS Бухгалтерія.

Ознаку «Тільки зареєструвати» слід застосувати для отримання друкованої форми касового ордера або для резервування певного номера документа. Проведення ПКО з такою ознакою не впливає на залишок грошей у касі та взаєморозрахунки.

У табличній частині документа розташований список об'єктів господарської діяльності та статей фінансового аналізу , на які необхідно віднести (розподілити між ними) готівку, що надійшли за цим ордером. У полі «Коментар» за необхідності можна запровадити додаткову інформацію довільного характеру, що стосується цього документа. Документ "Прибутковий касовий ордер" може бути документом-підставою для документів "Податкова накладна" , "Видатковий касовий ордер" . Документ містить деякі реквізити, опис яких, зважаючи на їх частого вживання, винесено у відповідний розділ довідкового посібника – «Загальні реквізити документів» .