Прибуткова накладна

Документ Прибуткова накладна передбачена для відображення в обліку операцій, пов'язаних із придбанням ТМЦ, а також необоротних активів. В основній частині (шапка) документа необхідно вказати:

  •  підприємство, яке набуває ТМЦ, постачальника (довідник Контрагенти), 
  • склад, на який надходять товари, 
  • вид торгівлі (купівля за готівку, безготівковий розрахунок, товарний кредит), 
  • документи-підстава та інше. 

Таблична частина документа містить кілька вкладок: "Позиції", "Додатково", "Додаткові витрати", "Графік оплат". 

У вкладці “Позиції” заповнюється список товарів, що купуються, із зазначенням їх кількості, одиниць вимірювання та цін. Передбачено можливість вказати знижку на товари (кнопка «Знижка» екранної форми). Підбір позицій здійснюється за довідником Номенклатура. Для кожної номенклатурної позиції передбачена можливість перевизначити склад, на який вона припадатиме (колонка “склад” табличної частини). 

Табличну частину можна заповнити та оновити з документа-основи, скориставшись відповідною кнопкою на нижній панелі меню. 

Кожній накладній задається вид приходу: Купівля , Відповідальне зберігання , Отримання майнових прав. За замовчуванням вид приходу – “Купівля”. Ви можете заповнити вигляд приходу у вкладці «Додатково». При виборі виду приходу “Отримання майнових прав” у табличній частині додається поле “Постачання на ВЗ”, де здійснюється вибір прибуткової накладної-підстави за допомогою форми вибору партій із залишками по складах ВЗ. 

Документ Прибуткова накладна можна створити на підставі документа Прибуткова накладна. Ця функція використовується для оприбуткування товарів зі складу “Відповідального зберігання” складу “Звичайний”. Вид приходу в Прибутковій накладній – “Отримання майнових прав”. Під час проведення документа сторнуються суми приходу за документом підстави та взаєморозрахунки. 

При створенні прибуткової накладної передбачено можливість урахування додаткових витрат, пов'язаних із придбанням ТМЦ. Наприклад, це можуть бути витрати, пов'язані з перевезенням вантажу. Склад та суми додаткових витрат зазначаються у списку, розташованому на вкладці “Додаткові витрати”. Суму додаткових витрат буде розподілено на собівартість товарів, а контрагенту-постачальнику послуги буде автоматично сформовано кредиторську заборгованість. При введенні документа Видатковий касовий ордер користувачу запропонується вибрати тип оплати: постачальнику товару чи додаткових витрат.

У програмі реалізовано можливість завантаження даних прибуткової накладної з Excel-файлу, отриманого із зовнішнього джерела. Для цього слід використовувати вбудовану обробку Імпорт із Excel. Докладно про неї можна прочитати у розділі Механізми і обробки

Прибуткова накладна може бути документом-підставою для документів Видатковий касовий ордер , Повернення товару, а також для прибуткової накладної, але з метою отримання майнових прав, якщо товар за поточною накладною був оприбуткований на відповідальне зберігання. 

На підставі документа Прибуткова накладна може бути створений документ Видаткова накладна

Документ містить деякі реквізити, опис яких, зважаючи на їх частого вживання, винесено у відповідний розділ довідкового посібника – Загальні реквізити документів.