Видаткова накладна

Доступ до документа знаходиться у підсистемі Склад .

Документ Витратна накладна призначена для відображення в обліку операцій, пов'язаних із продажем товарів зі складу. З допомогою цього документа можна оформити реалізацію необоротних активів, зокрема, устаткування. В основній частині документа необхідно вказати:

  • фірму , яка реалізує товари, 
  • покупця (довідник Контрагенти ), 
  • склад , з якого відпускаються товари, 
  • вид торгівлі (купівля за готівку, безготівковий розрахунок, товарний кредит), 
  • категорію цін
  • документ підстави та інше. 

Реквізит "Попередній продаж-резерв" дозволяє резервувати товари. Фактичні залишки товарів на складах під час проведення такої накладної не змінюються. Однак можливість повторного продажу товарів, залишки яких зарезервовані блокується. 

Таблична частина документа містить список товарів, що відпускаються, із зазначенням їх кількості, одиниць виміру та цін. Можливий продаж із наданням знижки (кнопка Знижка екранної форми). Підбір позицій здійснюється за довідником Номенклатура. При продажі товарів, залишки яких відрізняються за партіями (надходили у різний час, за різними цінами), передбачена можливість вручну визначити, з якої партії необхідно взяти обрану позицію (колонка "Партія" табличної частини). Якщо підприємство зберігає товари на різних складах, є можливість включати товари з різним місцем зберігання в одну витратну накладну, в табличній частині якої відображаються найменування складів, з яких відбувається списання відповідних товарів. Активність цієї функції регулюється значенням параметра користувача 606 "Використовувати склади в табличній частині". Загалом порядок списання ТМЦ за умовчанням визначено у константах інформаційної системи. Табличну частину можна заповнити та оновити з документа підстави, скориставшись відповідною кнопкою на нижній панелі меню. 

Вкладка “Додатково” екранної форми містить відомості про місце складання та доручення покупця, вказівку на співробітника, який здійснив продаж (система заохочень, обліку бонусів та премій), поле “Автомобіль” та іншу інформацію про продаж. У списку доступних автомобілів відображаються автомобілі, власником яких є покупець-контрагент. Якщо поля "Автомобіль", "Довіреність" та "Місце складання" заповнені, то відповідна інформація виводиться у друковану форму документа.

Вкладка “Графік оплат” регулює строки розрахунку по документу.  

У програмі передбачено кілька варіантів друкованих форм видаткових накладних. 

Список Видаткових накладних містить інформацію про номер, дату, вид торгівлі, контрагента, суму та статус її оплати, валюту розрахунків, склад, фірму, статус резервування, а також користувача, який завів документ, та коментарі: Видаткова накладна може бути документом-підставою для документів Прибутковий касовий ордер , Рахунок-фактура, Повернення товару . Документ «Видаткова накладна» можна створити на підставі документів Прибуткова накладна, Заказ покупця та Замовлення постачальнику. Документ містить деякі реквізити, опис яких, зважаючи на їх частого вживання, винесено у відповідний розділ довідкового посібника – Загальні реквізити документів.