Структура компанії

DieselService дозволяє настроїти облік під будь-які потреби. Але щоб успішно впоратися з цим завданням, необхідно правильно сформувати структуру компанії.

За замовчуванням структура компанії складається із мінімального набору:

  1. один Основний напрямок діяльності
  2. один об'єкт господарської діяльності (об'єкт ХД) , підпорядкований Основному напрямку, – Підприємство
  3. одна фірма ( Наша фірма ), яку слід перейменувати згідно з юридичним найменуванням основної фірми або її бренду
  4. один Основний склад
  5. один Цех (Довідник Склади, цехи, салони - Склад з встановленим видом "цех").

Визначення "основний" у назві складових компанії - структурне поняття, базові налаштування системи ( константи та параметри користувачів ) та картки різних довідників (фірма, склад, цех, об'єкт ХД, вид торгівлі) включають поля для заповнення значень за умовчанням і так званої основної, найчастіше зустрічається інформації. Ці значення прискорюють процес автоматичного наповнення первинних документів обліку.

До мінімального набору структури підприємства слід зарахувати створення:

По суті, всі описані вище елементи і становлять структуру компанії . Звіт по структурі доступний у розділі Звіти підсистеми Підприємство :

З малюнка видно, що у структуру підприємства додано додатковий напрямок діяльності – МРК. Також видно 3 блоки структури: Склади, Рахунки та каси, Об'єкти Х.Д. Наявність великої кількості складів означає різні профілі діяльності компанії (торгівля, продаж нових автомобілів з участю складу відповідального зберігання, склад необоротних активів). Наявність великої кількості розрахункових рахунків говорить про наявність кількох суб'єктів господарювання у структурі підприємства та проведення операцій у різних валютах. Об'єкти ХД розділені на адміністрацію (Підприємство), автосалон, автосервіс та магазин. Тепер при оформленні документів приходу та реалізації можна вибирати потрібний об'єкт: для наряд-замовлень – СТО, для продажу автомобілів – Салон, для продажу запчастин в роздріб/опт – Запчастини та аксесуари. Додаткові доходи та адміністративні витрати можна враховувати на об'єкті Підприємство, а нарахування зарплати розподіляти по кожному об'єкту окремо.

У результаті даний принцип поділу обліку дозволяє сформувати звіти діяльності підприємства в розрізі:

  • фірм
  • об'єктів
  • напрямів

а при більш детальному дослідженні - за складами, розрахунковими рахунками, товарами/послугами, контрагентами, співробітниками тощо.