Замовлення покупця
Доступ до документа знаходиться у підсистемі Склад .
Документ Замовлення покупця є важливою ланкою в ланцюжку документів з обслуговування покупця. Його мета - визначити склад необхідних для продажу або резервування під клієнта товарних позицій, яких в даний час немає на складі в достатньому обсязі та/або кількості.
Замовлення покупців виконують подвійну функцію, яку можна відстежити з допомогою звіту Замовлення покупців : з одного боку вони дають відомості для планування закупівель у постачальників, з другого - показують рівень задоволення попиту покупців.
Документ має стандартний вигляд, що складається з:
- регламентної інформації (шапки),
- табличній частині,
- нижній частині (підвалу).
При складанні документа у регламентній частині необхідно зазначити:
- покупця , який розміщує замовлення (довідник Контрагенти ),
- тип цін для розрахунку вартості товарів, що замовляються,
- склад , який має прийти товар,
- при необхідності документ підставу .
Зручним додатковим реквізитом є статус:
- заявка
- в роботі
- закритий
За допомогою статусу можна аналізувати виконання замовлень у вигляді списку документа Замовлення покупця. Також у формі списку можна дивитися склад кожного замовлення без відкриття документа та проводити відбір за позиціями (натисканням на кнопку " Відображати склад " в командній панелі списку):
Одним з головних пристроїв програми є зв'язок документів через ланцюжок підстав . Таким чином, замовлення покупця може бути включене до ланцюжка обслуговування клієнта за документом Наряд-замовлення . Для того, щоб позиції, яких немає в наявності, потрапили в Замовлення покупця, потрібно в Замовленні вказати в полі "Склад" значення " Замовити " :
Далі при створенні на підставі можна вибрати з 3-х варіантів заповнення :
- Повністю
- За замовленими
- Тільки відсутні товари
Перший варіант переносить всі товарні позиції у створюваний Замовлення покупця без урахування заповненого поля "Склад".
Другий варіант працює з позиціями за складом "Замовити", і тут враховується принцип "залишку незамовлених", тобто переносяться лише актуальні позиції, за якими раніше не було проведено Замовлення покупця.
Третій варіант переносить ті товарні позиції, яких немає у складі, зазначеному у наряд-замовленні, у разі не потрібно вибирати склад “Замовити”, т.к. такий товар не буде визначений програмою для перенесення на замовлення покупця.
Після проведення Замовлення покупця у Наряд-замовленняі у відповідному полі табличної частини з'явиться позначка " Замовлено " з кількістю замовлених позицій:
Документ Замовлення покупця передбачає механізм резервування товару за 2 варіантами:
- резервувати рядково
- термін резерву, дні
При виборі терміну резерву в днях весь товар з табличної частини замовлення буде зарезервований на вказану кількість днів, і в документі заснування Наряд-замовленняі з'явиться відповідне значення в полі “Резерв”:
При виборі рядкового резервування , в табличній частині замовлення покупця з'явиться колонка для значень резерву, що задаються, в днях для кожної позиції. Даний вид резервування застосовується, якщо якусь із позицій потрібно терміново продати іншому контрагенту, а програма блокує проведення документа продажу або якщо не всі товари в Замовленні покупця потрібно резервувати:
Потрібно звернути увагу на те, що при проведенні документа Переміщення по товарах з ланцюжка підстав “Замовлення покупця - Наряд-замовлення”, резерв з таких товарів буде автоматично знятий.
Таким чином, резервування дозволяє заблокувати замовлену кількість товарів у разі надходження їх на склад і виключає можливість продажу попередньо замовлених товарів іншому покупцю.
У нижній частині документа є підсумковий рядок сум , а також блоки “Залишки” та “Аналоги” , які показують дані позиційно.
Для табличної частини Замовлення покупця передбачені всі стандартні механізми роботи: Знижка , Підбір , Оптимізація цін , Відбір товарів/послуг, Заповнити з документа підстави, Оновити ціни . Докладніше про додаткові можливості та зручні механізми роботи з табличною частиною документа можна ознайомитись у розділі Принципи роботи з документами, довідниками та звітами .
Замовлення покупця може бути документом-підставою при складанні документів. Замовлення постачальнику , Видаткова накладна , Прибутковий касовий ордер . Документ містить деякі реквізити, опис яких, зважаючи на їх частого вживання, винесено у відповідний розділ довідкового посібника – Загальні реквізити документів .