Константи

Константи – це значення глобальних параметрів системи, які зберігаються між сеансами роботи із системою та однакові всім її користувачів. Вони застосовуються для адаптації (підстроювання) програми під потреби та специфіку кожного конкретного підприємства. Набори значень констант визначають режими створення документів, обробки даних, виведення на друк та багато іншого.

Константи розташовані на багатосторінковій формі константи в DieselService, яка стає доступною при натисканні гіперпосилання “Константи” горизонтальної навігаційної панелі Сервіс підсистеми Настройки.

У вкладці «Облікова політика» розташовані опції, що дозволяють контролювати заповнення певних параметрів системи. Містить значення, що визначають сукупність способів ведення обліку, відображення господарських операцій, підходи до ціноутворення та інше.

Група « Основні параметри »

Основна фірма – у DieselService реалізовано можливість вести облік діяльності кількох суб'єктів господарювання. Фірма, зазначена в цьому параметрі підставляється у всі новостворені документи системи там, де потрібна вказівка цього реквізиту. Основна фірма СУ – основна фірма складського обліку. Детальний опис та призначення терміна «фірма складського обліку» наведено у розділі Загальні реквізити документів

Базова валюта – як правило, національна валюта, в якій зберігаються значення коштів та вартість інших активів підприємства, що враховуються у програмі. 

Основна ставка ПДВ – ставка податку додану вартість, застосовувана для підприємства за умовчанням. 

Значення ПДВ – періодична величина ставки ПДВ, закріплена у нормативних актах. 

Час початку роботи – час початку робочого дня, який використовується у деяких службових операціях.

Дата заборони редагування документів – документи, записані в програмі раніше вказаної в цьому параметрі дати, не підлягають редагуванню.

Група «Ціноутворення »

База для націнки – вид ціни, до якої застосовуватиметься націнка (знижка) при розрахунку відпускних цін механізмом « Менеджер націнок ». Застосовуються такі види цін:

  • Облікова – базою націнки буде середньозважена залишкова собівартість всіх партій товару.
  • Закупівельна - значення, задане в картці товару . Найчастіше є останньою ціною закупівлі товару.
  • Постачальник – ціна, яку вказує постачальник у прейскурантах, завантажених за допомогою спеціальних механізмів програми.
  • Максимальна - максимальне з вищеописаних значень.
  • Максимальна партія – за наявності кількох партій товару, використовується ціна тієї партії, де ціна товару найбільша.

Метод розрахунку собівартості - одне з значень: " FIFO ", " LIFO " або " По-середньому ", визначає, яким чином розраховуватиметься собівартість товарів і послуг, що реалізуються підприємством. 

Закупівельна категорія цін – встановлення відповідності між закупівельною ціною та значенням довідника (класифікатора) Категорії цін та цін НЧ. Використовується для автоматичної підстановки в документі Прибуткова накладна, при визначенні бази для націнки тощо. 

Роздрібна категорія цін – встановлення відповідності між роздрібною ціною та значенням довідника (класифікатора) Категорії цін та цін НЧ. Використовується для автоматичної підстановки у видаткові документи (Видаткова накладна, Рахунок-фактура, Наряд-замовлення та ін.) 

Коефіцієнт округлення ціни – кількість знаків після коми, що визначає розрядність цін у товарних документах. 

Відсоток мінімальної націнки – мінімально допустиме націнне значення. Якщо в ході розрахунку націнки (будь-яким із описаних раніше методів) виходить значення менше заданого – воно наводиться до нього. Також це значення використовується при контролі відпускних цін на товари при їх продажу. 

Вкладка «За замовчуванням» містить перелік значень реквізитів документів, які найчастіше використовуються і заповнюються програмою автоматично під час створення нових документів. Це допомагає заощадити час створення документа та знижує ймовірність появи помилок.

Група «Оформлення документів »

Основний склад – використовується в товарних документах. 

Тип ремонту за замовчуванням – використовується під час створення Наряд-замовленняу та Заявки на обслуговування

Основний цех – використовується під час створення «Наряд-замовленняу» та «Заявки на ремонт».

Основний вид торгівлі – використовується під час створення товарних документів. 

Основний покупець – використовується під час створення документів продажу. 

Основний постачальник – використовується під час створення прибуткових документів.

Група « Одиниці »

Одиниця за замовчуванням – використовується під час створення нової товарної позиції довідника Номенклатура

Одиниця ваги – найменування одиниці виміру ваги товару, що використовується в механізмах розрахунку ваги товарів, наприклад при відвантаженні. 

Одиниця нормо-години – найменування одиниці виміру нормо-години

Вкладка "Режими" містить набір параметрів, що визначають правила та обмеження роботи з даними. Основним параметром є вибір методу нарахування витрат : «з оплати» чи з нарахування . Залежно від його значення визначається структура доходів та витрат підприємства. При використанні методу «по оплаті» зафіксовані витрати (робота зовнішніх виконавців у наряд-замовлень та послуги сторонніх організацій за Актом УСО ) спочатку акумулюються на рахунку 39 як витрати майбутніх періодів, і відображаються як витрати на рахунку 84 тільки після оплати. Відповідно й у звітах про фінансові результати такі витрати будуть відображені на момент оплати, тобто. сума виробітку зовнішньому виконавцю не зменшує дохід, витрата ж за цим видом послуг формується в момент оплати. У зв'язку з таким методом обліку витрат необхідно звернути увагу на коректність заповнення статей фінансового аналізу у первинних документах: Акт УСО , банківська виписка та видатковий касовий ордер

Група «Документ Наряд-замовлення » 

Розрахунок оплати виконавцю від суми – визначає базову вартість, що використовується для розрахунку розміру винагороди виконавцю робіт на наряд-замовленню (при обраному типі тарифікації «% від суми»). 

Основний тип тарифікації – значення за промовчанням для реквізиту « тип тарифу » документа «Наряд-замовлення».

Режим використання додаткових витрат у наряд-замовленні - заповнення додаткової вкладки у табличній формі ДТ при відображенні додаткових витрат у ДТ. 

Використовувати комісійні витрати в ДТ - заповнення додаткової вкладки в табличній формі ДТ для розрахунку послуг комісіонера, відображення комісії у складі розрахунку доходу від операції. 

Група «Контроль залишків » 

Дозволити негативні залишки товарів – визначає, чи можна проводити видаткові документи, якщо зазначена кількість товарів перевищує наявні залишки. 

Дозволити продавати резерв – визначає, чи можна продавати товари, які у резерві. 

Контроль залишків при доборі – визначає необхідність виведення попередження про відсутність товарів на етапі їхнього добору. 

Дозволити перевищення кредиту – визначає можливість відпустки товарів контрагентам, які перевищили допустимі значення кредитів.

Група «Робота з документами »

Ціни у накладних – визначає види цін (і кількість стовпців), що вказуються у товарних документах. 

Синхронізувати фірми фін. та складського обліку - при зміні значення реквізиту " фірма фінансового обліку " автоматично змінюється реквізит " фірма складського обліку ". 

Онулювати знижку при зміні контрагента – параметр, який контролює надання знижок. Застосування цього параметра запобігає несанкціонованому наданню знижок контрагентам при формуванні документів на реалізацію товарів або послуг шляхом копіювання існуючих документів з іншими контрагентами, які правомірно отримали знижки на товари або послуги. 

Використовувати кешування цін номенклатури - управляє механізмом кешування цін, застосування якого дозволяє суттєво прискорити процес отримання даних, особливо при пакетному обігу для великої кількості товарів. 

Термін актуальності збережених цін – період, протягом якого кешовані значення цін номенклатури вважаються актуальними. При спробі одержання ціни буде повернуто кешоване значення, якщо в нього на даний момент не минув термін актуальності. Після закінчення терміну актуальності ціна буде розрахована за правилами ціноутворення інформаційної бази, після чого отримане значення буде збережено у кеші цін номенклатури. 

Перераховувати ціни при копіюванні товарного документа – дозволяє у новому документі залишати ціни з копіюваного. 

На вкладці "Контроль заповнення даних" розташовані опції, що дозволяють контролювати заповнення певних параметрів системи.

Контроль наповнення держ. номери – визначає, чи є « держ. номер » (державний реєстраційний номер) є обов'язковим для заповнення реквізитом довідника «Автомобілі» .

Контроль заповнення джерела інформації визначає, чи є « джерело інформації » обов'язковим для заповнення реквізитом документів продажу. 

У вкладці Підсистеми користувач визначає підсистеми, які не є безумовно зумовленими, але облік по яких буде вестися користувачем: автосалон, зарплата, планування завдань та повідомлень, облік необоротних активів, роздрібна торгівля, обмін між базами DieselService.

На вкладці «Різне» розташовані інші параметри системи, які згруповані у вкладки «Загальне», «Регламентні завдання», «Друк і звітність», «Зовнішній журнал подій».

На вкладці "Загальне" розташовані наступні параметри системи: "Службовий рахунок-фактура", "Робота з номенклатурою", "Інші параметри", "Активна пропозиція", "Дисконтна система", "Зарплата". Деякі їх описані нижче. 

Службовий рахунок-фактура - облік взаєморозрахунків з покупцями в DieselService ведеться в розрізі договорів та кредитних документів. Якщо при оформленні операції кредитний документ не був вказаний користувачем, система автоматично використовує як кредитний документ значення цієї константи. 

Використовувати складові моделі автомобілів – дана опція включає розширений механізм опису моделей автомобілів , з деталізацією за марками, модельними рядами, типами двигунів, типами коробки передач. 

Перевіряти унікальність каталожних номерів номенклатури – під час роботи з довідником « Номенклатура » встановлення даної опції виключає можливість додавання товарних позицій з однаковими каталожними номерами (артикулами). 

Перевіряти унікальність імен контрагентів – ця опція визначає неможливість створення значень довідника « Контрагенти » з однаковими найменуваннями. 

Копіювати ціни під час створення картки номенклатури копіюванням – дозволяє чи забороняє переносити ціни з картки номенклатури на нову картку під час створення її копіюванням. 

Вкладка «Регламентні завдання» містить перелік значень, що визначають автоматичне проведення деяких операцій, наприклад, як відновлення послідовності документів:  

Вкладка «Друк та звітність» містить перелік значень, що визначають режими створення та виведення друкованих форм документів системи.

Мова для друкованих форм – для друкованих форм документів, розроблених кількома мовами, ця константа визначає, який із шаблонів використовуватиметься під час друку. 

Виконувати перевірку правопису найменування номенклатури – ця функція працює через зовнішній сервер DieselService API. Перевірка виконується автоматично за зміни повного найменування за російським або українським словником, залежно від константи "Мова друкованих форм". 

Знач. порожній осередок в печі. формах готівка. док-ов – значення порожнього осередку у друкованих формах податкових документів. Відповідно до вимог нормативних документів, порожні осередки мають маркуватися певним символом. За допомогою цієї константи задається цей символ (зазвичай або «х» або пробіл). 

Вкладка «Зовнішній журнал подій» містить опції для налаштування журналу. Ведення зовнішнього журналу подій дозволяє вести облік усіх змін у документах та елементах довідників із фіксацією часу, імені користувача старого та нового значень. Таким чином, цей механізм покликаний допомогти відповісти на запитання хто, коли, в якому об'єкті що змінив.